Aktuality

11.07.2016

Vláda zachovává monopol Českých drah v regionální dopravě

Vláda na svém dnešním zasedání projedná „Návrh právního zajištění spolufinancování regionální železniční dopravy po roce 2019“.

11.07.2016

Jedinou možností legálního výběru mýta v příštím roce je změna legislativy

Více než dva roky upozorňujeme vládu na závažné problémy s výběrem mýta po roce 2016. Již několik měsíců je jasné, že se současná vláda kvůli nečinnosti na ministerstvu dopravy dostala do situace, kdy jej od ledna příštího roku nebude schopna legálně vybírat.

04.07.2016

Miliardy z mýta v ohrožení. Koalici dohání vlastní neschopnost

Už i ČSSD zjistila, že je téměř nemožné od ledna příštího roku vybírat v České republice mýto. Na nečinnost vlády v oblasti mýta dlouhodobě upozorňujeme. Na mou interpelaci v červnu 2014 odpověděl premiér Sobotka slovy: „Situaci máme pod kontrolou, soutěž na mýto vypíšeme do konce roku 2014.“

14.06.2016

Daňový systém je třeba zjednodušit hned, ne za 4 roky

Daňový systém je třeba zjednodušit co nejdříve. Záměr Ministerstva financí předložit nový zákon o dani z příjmu měsíc před parlamentními volbami a spustit nový systém pro komunikaci občanů s finanční správou až za čtyři roky považuji za pouhé marketingové řeči.

24.05.2016

Osud Moravskoslezského kraje je vládním poslancům lhostejný

Chtěli jsme Sněmovně předložit usnesení, které by zavázalo vládu k hájení zájmů českého průmyslu. To především znamená neudělit Číně statut tržní ekonomiky.

27.04.2016

Vláda svými opatřeními zvyšuje deficit

Vláda dnes projedná aktualizaci konvergenčního programu. Sama v něm přiznává, že rekordní hospodářský růst v loňském roce byl zapříčiněn končícím obdobím pro čerpání evropských fondů a klesající cenou ropy.

21.04.2016

ODS: Vláda dluží občanům odpovědi k zásahu policie

www.ods.cz
Občanští demokraté společně s TOP 09 svolali mimořádnou schůzi Sněmovny, aby slyšeli odpovědi na otázky ohledně přiměřenosti zásahů policie proti odpůrcům čínského prezidenta.

21.04.2016

Daňové podvody nejlépe omezí jednoduchý daňový systém

Dnešní vyjádření na tiskové konferenci ministra financí Andreje Babiše jenom potvrzují trend, jakým se ministerstvo financí pod jeho vedením ubírá. Jedná se o cestu zvýšené represe, kontrol a šikany poctivých podnikatelů a živnostníků.

17.02.2016

Daň z nabytí nemovitostí navrhujeme zrušit

Na dnešním jednání rozpočtového výboru jsme projednali novelu zákona o dani z nabytí nemovitých věcí.

15.02.2016

Setkání se členy Koordinačního výboru důchodců OKD v Havířově

Setkání se členy Koordinačního výboru důchodců OKD v Havířově

rss Novinky můžete odebírat přes RSS.