Aktuality

04.07.2016

Miliardy z mýta v ohrožení. Koalici dohání vlastní neschopnost

Už i ČSSD zjistila, že je téměř nemožné od ledna příštího roku vybírat v České republice mýto. Na nečinnost vlády v oblasti mýta dlouhodobě upozorňujeme. Na mou interpelaci v červnu 2014 odpověděl premiér Sobotka slovy: „Situaci máme pod kontrolou, soutěž na mýto vypíšeme do konce roku 2014.“

14.06.2016

Daňový systém je třeba zjednodušit hned, ne za 4 roky

Daňový systém je třeba zjednodušit co nejdříve. Záměr Ministerstva financí předložit nový zákon o dani z příjmu měsíc před parlamentními volbami a spustit nový systém pro komunikaci občanů s finanční správou až za čtyři roky považuji za pouhé marketingové řeči.

24.05.2016

Osud Moravskoslezského kraje je vládním poslancům lhostejný

Chtěli jsme Sněmovně předložit usnesení, které by zavázalo vládu k hájení zájmů českého průmyslu. To především znamená neudělit Číně statut tržní ekonomiky.

15.05.2016

Partie: Duel s ministrem dopravy

15. 5. 2016; TV Prima
Hostem nedělního diskusního pořadu TV Prima byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura. Střetl se v duelu s ministrem dopravy Danem Ťokem.

27.04.2016

Vláda svými opatřeními zvyšuje deficit

Vláda dnes projedná aktualizaci konvergenčního programu. Sama v něm přiznává, že rekordní hospodářský růst v loňském roce byl zapříčiněn končícím obdobím pro čerpání evropských fondů a klesající cenou ropy.

24.04.2016

OVM: Zákony ohrožující koalici se odkládají

24. 4. 2016; ČT24
Rekordní počet neprojednaných zákonů v Poslanecké sněmovně je způsoben neshodami ve vládní koalici ČSSD, ANO a lidovců. Myslí si to předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura, který byl hostem nedělních Otázek Václava Moravce.

21.04.2016

ODS: Vláda dluží občanům odpovědi k zásahu policie

www.ods.cz
Občanští demokraté společně s TOP 09 svolali mimořádnou schůzi Sněmovny, aby slyšeli odpovědi na otázky ohledně přiměřenosti zásahů policie proti odpůrcům čínského prezidenta.

21.04.2016

Daňové podvody nejlépe omezí jednoduchý daňový systém

Dnešní vyjádření na tiskové konferenci ministra financí Andreje Babiše jenom potvrzují trend, jakým se ministerstvo financí pod jeho vedením ubírá. Jedná se o cestu zvýšené represe, kontrol a šikany poctivých podnikatelů a živnostníků.

23.03.2016

Události, komentáře: Kauza Čapí hnízdo ve Sněmovně

23. 3. 2016; ČT24
Poslanci přerušili mimořádnou schůzi ke kauze Čapího hnízda. Ministr financí a šéf hnutí ANO ve zhruba dvouhodinovém proslovu mimo jiné vysvětloval, komu patřila zmíněná farma v době, kdy projekt získal spornou 50milionovou dotaci – majiteli byly Babišovy dvě dospělé děti a bratr jeho partnerky. Pravicové poslance vysvětlení nepřesvědčilo a dál mluví o dotačním podvodu. Téma Událostí, komentářů pro předsedu poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjuru.

09.03.2016

Události, komentáře: Bitva o veřejné zakázky

9. 3. 2016; ČT24
Veřejné zakázky se mají už letos zadávat nově. Poslanci schválili zákon, který zadavatelům umožní vyloučit nespolehlivé uchazeče nebo třeba povolí nesoutěžit jen na základě nabídky nejnižší ceny. ODS návrh nepodpořila a tvrdí, že vládě novinka umožní utrácet miliardy bez veřejné kontroly. Hostem diskusního pořadu ČT24 Události, komentáře byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

rss Novinky můžete odebírat přes RSS.