Aktuality

12.05.2017

Paní Schillerová by byla pouhou loutkou Andreje Babiše. Její nominace na ministryni financí je nepřípustná

Kdyby měl Andrej Babiš trochu cti v těle, rezignoval by a na své místo by doporučil veřejností uznávaného odborníka, který nebude nijak spojen s hnutím ANO. Místo toho navrhl na ministryni financí svou náměstkyni Schillerovou, která je s ním spojena pupeční šňůrou.

19.04.2017

Události, komentáře: Bitva o daně

19. 4. 2017; ČT 24, Události, komentáře
Zákonodárci finišují s finančními zákony, které chtějí stihnout do voleb. Senátoři odklepli týdenní placenou dovolenou pro novopečené otce a vyšší nemocenskou pro hasiče a záchranáře. Vláda zase schválila úlevy pro dárce krve a kostní dřeně a na návrh ministra financí Babiše kývla i na zdanění korunových dluhopisů. Podle premiéra Sobotky se ale změna nejspíš stejně nestihne schválit. Proč se s daňovými zákony spěchá na poslední chvíli? Je to laxnost zákonodárců nebo taktika? A kdo na nich vydělá? O tématu hovořil v Událostech, komentářích předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

09.04.2017

Otázky Václava Moravce: Doprava nebo doleva?

9. 4. 2017; ČT1, OVM
Doprava nebo doleva? Nejen o zúžení na českých dálnicích v duelu Otázek Václava Moravce s předsedou poslaneckého klubu ODS Zbyňkem Stanjurou a ministrem dopravy za hnutí ANO Danem Ťokem.

29.03.2017

Události, komentáře: Brexit odstartován

29. 3. 2017; ČT24
29. března 2019, tedy přesně za dva roky, už nebude Velká Británie členem Evropské unie. Slovy britské premiérky Theresy Mayové: „Po dnešku již není návratu". Londýn totiž doručil Evropské unii žádost o aktivaci článku 50 lisabonské smlouvy. Rozchodem Velké Británie s Evropskou unií to navíc nemusí skončit. Brexit totiž povzbudil nacionalistické choutky ve Skotsku a také v Severním Irsku a Spojené království nemusí zůstat jednotné. Jak bude vypadat Evropa po brexitu? Co ztratí a získají Britové, Evropané nebo Češi? V Událostech, komentářích o tématu diskutoval předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

19.03.2017

Partie

19. 3. 2017; TV Prima 
Hostem nedělního diskusního pořadu TV Prima byl k tématům blížících se voleb do poslanecké sněmovny, daňových podovodů ministra financí a dalších aktuálních událostí předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

11.03.2017

Vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovci a sportovní kolektivy okresu Opava za rok 2016

V sobotu 11. března se v opavském Slezském divadle konalo tradiční slavnostní vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovci a sportovní kolektivy okresu Opava za rok 2016 .

06.03.2017

Události, komentáře: Pardon za kontrolní hlášení

6. 3. 2017; ČT 24
Stát upravil jedno ze svých hlavních opatření proti daňovým únikům. Ministerstvo financí zmírnilo pokuty, které souvisejí s porušením pravidel kontrolního hlášení DPH. Firmy mají tři měsíce na to, aby požádaly o prominutí sankcí. Znamená to, že ministerstvo nastavilo pravidla příliš přísně? Anebo je to spíš obraz státních úředníků, kteří často bezmyšlenkovitě rozhodují jen a pouze podle paragrafů? Téma Událostí, komentářů pro předsedu poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjuru.

06.03.2017

Slavnostní křest knihy Opavský uličník

V pondělí 6. března 2017 se za účasti autorů konal slavnostní křest nové knihy Opavský uličník, kterou vydalo Statutární město Opava.

06.03.2017

Zahájení stavby východní části severního obchvatu Opavy

V pondělí 6. březne 2017 byla zahájena stavba další části obchvatu mého rodného města Opavy. I když se nejedná o dlouhý úsek, je to další pozitivní krok k vyvedení tranzitní dopravy ven z města, který uleví zejména obyvatelům Kateřinek.

23.02.2017

Interpelace na premiéra ve věci postupu finanční správy

(www.psp.cz)
Ústní interpelace předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury na premiéra Bohuslava Sobotku ve věci postupu finanční správy.
rss Novinky můžete odebírat přes RSS.