Aktuality

12.02.2016

V resortu dopravy odkládá Sobotkova vláda důležité úkoly

12. 2. 2016; e-Polis.cz
Působil jako ministr dopravy a nyní je předsedou poslaneckého klubu ODS. Zbyněk Stanjura se v novém rozhovoru vyjádřil na adresu ministra Ťoka a kriticky zhodnotil jeho působení v úřadu. Sám definoval kroky, které je pro zlepšení situace třeba udělat. Prozradil i to, jak se změnila ODS a jaký výsledek bude strana považovat za úspěch v podzimních volbách.

09.02.2016

Zbyněk Stanjura: Komunální politika je krásná věc

9. 2. 2016; The Business Soirée

09.02.2016

Vládní koalice odmítla návrh ODS na plošné snížení DPH

Poslanci vládní koalice společně odmítli plošné snížení DPH na 14 a 19 %. Oproti populistickým návrhům některých vládních představitelů by tento návrh znamenal snížení cen u většiny zboží a služeb. Rozhodnutí koalice je nepochopitelné zejména z důvodu, že toto minulé zvýšení DPH neustále kritizují.

03.02.2016

Nízké daně a daňové slevy pro živnostníky vadí vládě a KSČM

V posledních dnech jsme svědky souboje vládních stran o to, kdo populisticky navrhne „lepší“ snížení třetí sazby DPH. Stačí však porovnat mediální výstupy a konkrétní hlasování v Poslanecké sněmovně. Již sedm měsíců koalice blokuje projednání našeho systémového návrhu na snížení obou sazeb DPH všem.

28.01.2016

Zbyněk Stanjura: Vládní koalice ve sněmovně nepřipustila schválení programu schůze k mýtnému systému

28. 1. 2016; ČRo, Radiožurnál

Hostem diskusního pořadu ČRo - Radiožurnálu byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

26.01.2016

ODS: Odkládáním diskuze migraci nevyřešíme

(www.ods.cz)
Občanští demokraté kritizují přístup premiéra k imigrační krizi. ODS také upozornila na chyby spojené se zákonem o veřejných zakázkách.

25.01.2016

Zbyněk Stanjura: Ministerstvo dopravy přiznává selhání

(www.ods.cz)
V aktuálním materiálu Ministerstva dopravy k mýtu, který dnes projedná vláda, se otevřeně konstatuje, že není reálné vybrat jiného provozovatele mýtného systému, než stávající firmu Kapsch. Po dvou letech neodborné vlády hnutí ANO na ministerstvu se příprava tendru neposunula ani o kousek.

21.01.2016

Zbyněk Stanjura: ODS chce svolat mimořádnou schůzi k tendru na mýtný systém

(www.ods.cz)
Občanští demokraté společně s TOP 09 dnes podali návrh na svolání mimořádné schůze k tendru na provoz mýtného systému.

08.01.2016

EET je jen marketingový projekt hnutí ANO, kterým se snaží dohnat, že Sobotkova vláda zatím plní levicový program

(www.psp.cz)
Projev předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury na mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny k elektronické evidenci tržeb.

05.01.2016

Sobotkova vláda propásla šanci zlepšit hospodaření státu

Ministr financí Andrej Babiš dnes s velkou slávou oznámil výsledky hospodaření státního rozpočtu za rok 2015. Schodek státního rozpočtu dosáhl 63 mld. Česká ekonomika přitom roste tempem větším než 4 %. Tento ohlášený výsledek odpovídá výsledkům České republiky z dob ministra financí Bohuslava Sobotky, kdy stát rovněž vykazoval vysoké schodky při rostoucím HDP.

rss Novinky můžete odebírat přes RSS.