Aktuality

17.09.2013

Ministr Žák odkládá otevírání železničního trhu

Vláda odloží liberalizaci železniční dopravy. Nečinnost Rusnokovy vlády bude mít negativní dopad na tisíce cestujících a na další rozvoj kvalitní železniční dopravy.

31.07.2013

Už je jasno. Ministr Žák lhal

Není to ještě ani čtrnáct dní, kdy jsem předpovídal, že čistky v Českých drahách budou pokračovat. Ministr Žák se sice dušoval, že mu jde jen o hospodaření ČD, nikoli o hlavu generálního ředitele Žaludy, ovšem poslední vývoj jasně ukazuje, že to byly lži.

19.07.2013

Ministr Žák dobývá České dráhy

Ministr Žák velmi rád hovoří, že chce nastolit normální a civilizovaný výkon veřejné správy. V normální evropské zemi ministr činí významné personální změny až poté, co jeho vláda obdrží důvěru v Parlamentu.

17.07.2013

Zbyněk Stanjura kritizoval pokrytectví sociálních demokratů a vyzval poslance k věcné debatě

Zbyněk Stanjura poukázal na pokrytectví nejsilnější opoziční strany, která po něm požadavala, aby funkci ve správní radě státního podniku svěřil členovi ČSSD. Zmínil to v obsáhlém projevu na červencové mimořádné schůzi poslanecké sněmovny.

11.07.2013

Ministr předal rezort prezidentské vládě

Ministr dopravy Zbyněk Stanjura poděkoval úředníkům ministerstva dopravy za práci a požádal svého nástupce, aby nečinil strategická rozhodnutí do doby, dokud nová vláda nezíská důvěru poslanců.

10.06.2013

Opravám a financování škod na dopravní infrastruktuře po povodních nic nebrání

Po zveřejnění pravidel pro financování odstranění škod na silnicích II. a III. třídy dnes ministerstvo dopravy zveřejnilo také pokyny pro zmapování škod na místních komunikacích. Starostové obcí mají až do 14. června možnost situaci řešit prostřednictvím jednoduchého formuláře.

04.06.2013

Ministerstvo dopravy uvolnilo finance na opravy škod silnic a železnic způsobené povodněmi

Vzhledem k významnému rozsahu škod způsobených povodněmi a nutnosti rychlé pomoci uvolnilo ministerstvo dopravy 1,3 miliardy korun z rezervy Státního fondu dopravní infrastruktury.

06.05.2013

ODS prosazuje pozitivní daňové změny

Ministr dopravy Zbyněk Stanjura prosazuje společně se svými kolegy z ODS významné daňové změny. A tyto změny by se mohly dotknout téměř všech podnikatelů i zaměstnanců. Kromě toho pomůžou i studentům či lidem, kteří si občas přivydělávají na dohodu.

20.03.2013

Nepoučitelná ČSSD

Delegáti sjezdu ČSSD schválili programový dokument, který jasně ukazuje pravou tvář ČSSD s koncepty starými desítky let.

14.03.2013

Ministr navštívil brigádu elektronického boje

Ministr dopravy Zbyněk Stanjura navštívil průzkumný prapor a brigádu elektronického boje v Opavě.

rss Novinky můžete odebírat přes RSS.