Aktuality

16.10.2013

Zbyněk Stanjura: Nejdůležitější jsou pracovní místa!

Za největší problém Moravskoslezského kraje považuji vysokou nezaměstnanost. ODS přináší recepty, jak udržet stávající pracovní místa a vytvářet nová.

16.10.2013

Zbyněk Stanjura: Děti a senioři se musí cítit bezpečně

Nikdo, zejména naši senioři a děti, se nesmí na ulicích bát. Převedeme policisty z kanceláří na ulice. Snížíme administrativní povinnosti policistů, aby měli více času na boj s kriminalitou. Zavedeme do právního řádu zásadu „třikrát a dost“ u opakovaných přestupků, jako jsou drobné krádeže.

16.10.2013

Zbyněk Stanjura: Solidarita a soucit jsou konzervativní hodnoty

Solidarita a soucit jsou typické konzervativní, pravicové hodnoty. Musíme pečovat o ty, kteří se o sebe postarat nemohou, zajistit lidem důstojné stáří a kvalitní lékařskou péči. Vykážeme však ze sociální systému černé pasažéry, kteří solidaritu ostatních daňových poplatníků zneužívají.

15.10.2013

Budišov má nové dětské hřiště

Podařilo se mi prosadit v Nadaci ČEZ výstavbu nového dětského hřiště v Budišově nad Budišovkou.

17.09.2013

Ministr Žák odkládá otevírání železničního trhu

Vláda odloží liberalizaci železniční dopravy. Nečinnost Rusnokovy vlády bude mít negativní dopad na tisíce cestujících a na další rozvoj kvalitní železniční dopravy.

31.07.2013

Už je jasno. Ministr Žák lhal

Není to ještě ani čtrnáct dní, kdy jsem předpovídal, že čistky v Českých drahách budou pokračovat. Ministr Žák se sice dušoval, že mu jde jen o hospodaření ČD, nikoli o hlavu generálního ředitele Žaludy, ovšem poslední vývoj jasně ukazuje, že to byly lži.

19.07.2013

Ministr Žák dobývá České dráhy

Ministr Žák velmi rád hovoří, že chce nastolit normální a civilizovaný výkon veřejné správy. V normální evropské zemi ministr činí významné personální změny až poté, co jeho vláda obdrží důvěru v Parlamentu.

17.07.2013

Zbyněk Stanjura kritizoval pokrytectví sociálních demokratů a vyzval poslance k věcné debatě

Zbyněk Stanjura poukázal na pokrytectví nejsilnější opoziční strany, která po něm požadavala, aby funkci ve správní radě státního podniku svěřil členovi ČSSD. Zmínil to v obsáhlém projevu na červencové mimořádné schůzi poslanecké sněmovny.

11.07.2013

Ministr předal rezort prezidentské vládě

Ministr dopravy Zbyněk Stanjura poděkoval úředníkům ministerstva dopravy za práci a požádal svého nástupce, aby nečinil strategická rozhodnutí do doby, dokud nová vláda nezíská důvěru poslanců.

10.06.2013

Opravám a financování škod na dopravní infrastruktuře po povodních nic nebrání

Po zveřejnění pravidel pro financování odstranění škod na silnicích II. a III. třídy dnes ministerstvo dopravy zveřejnilo také pokyny pro zmapování škod na místních komunikacích. Starostové obcí mají až do 14. června možnost situaci řešit prostřednictvím jednoduchého formuláře.

rss Novinky můžete odebírat přes RSS.